مرکز خرید و فروش خودرو چیتگر، بزرگترین مرکز معاملات خودرو در خاورمیانه بوده که از مساحتی در حدود ۲۰۰ هزار متر مربع و ظرفیت پذیرش بیش از ۸۰۰۰ خودرو در روز برخوردار است. پردیس خودرو چیتگر فعالیت‌های خود را از سال ۱۳۹۱ آغاز نموده و از آن زمان تاکنون توانسته با تکیه بر خدمات متنوع، کارشناسان مجرب و صداقت در عملکرد خود بیش از پیش در راه کسب رضایت شما هموطنان گرامی تلاش نماید. در این مرکز شما می‌توانید در کمترین زمان و با بهترین قیمت خودرو سواری خود را به فروش برسانید یا حتی اگر قصد خرید یک خودرو سواری سالم و مطمئن را دارید، می‌توانید با مراجعه به مرکز خودرو چیتگر به کمک مشاوران باتجربه و کارشناسان دوره دیده مجموعه خودرو چیتگر، بهترین خودرو را از میان صدها خودرو کارشناسی شده انتخاب و خریداری نمایید. لازم به ذکر است در مرکز خرید و فروش خودرو چیتگر خدماتی برای خودروهای تجاری سنگین یا سبک و حتی وانت‌ها در نظر گرفته نشده و تنها خودروهای سواری خرید و فروش می‌شوند.

کسانی که قصد فروش خودرویشان را دارند، پس از پرداخت مبلغ ۴۰ هزار تومان می‌توانند وارد مرکز خرید و فروش خودرو چیتگر شده و خودرو خود را برای خریداران و مراجعه کنندگان به نمایش بگذارند. به منظور تسریع مراحل فروش و همچنین جلب اعتماد بیشتر خریداران، فروشنده می‌تواند به طور «کاملا رایگان» در مرکز خرید و فروش ماشین چیتگر خودرو خود را کارشناسی کرده و برگه کارشناسی دریافت نماید. با مراجعه فروشنده خودرو به بخش کارشناسی پردیس خودرو چیتگر، تمامی قسمت‌های بدنه خودرو توسط کارشناسان مجرب مجموعه بررسی شده و وضعیت نهایی بدنه خودرو در قالب یک برگه رسمی به فروشنده تحویل خواهد شد.

مرکز چیتگر برای آن دسته از افرادی که علاقه‌ای به قرارگیری در صف‌های کارشناسی خودرو نداشته یا به دلایل مختلف نمی‌خواهند خودرویشان را به منظور انجام کارشناسی جابه‌جا نمایند، خدمات ویژه‌ای تحت عنوان «کارشناسی سیار» در نظر گرفته‌ است. چنین افرادی می‌توانند با مراجعه به کانکس‌های مخصوص کارشناسی سیار، درخواست خود را ثبت نموده تا تمامی مراحل کارشناسی در محل پارک خودرو انجام شود.

در صورتی که هر یک از خودروهای حاضر در مرکز خرید و فروش خودرو چیتگر توسط خریداری پسندیده شوند، خریدار می‌تواند پس از یک توافق اولیه بر سر قیمت خودرو برای تنظیم «پیش‌نویس قولنامه» اقدام نمایند. در ادامه پس از ثبت پیش‌نویس قولنامه، کارشناسی دیگری انجام می‌پذیرد که به آن «کارشناسی ثانویه» گفته می‌شود. در کارشناسی ثانویه علاوه‌بر بررسی مجدد بدنه خودرو، سیستم برقی، موتور، سیستم تعلیق خودرو و… نیز به طور کامل مورد بررسی قرار می‌گیرد؛ همچنین اصالت مدارک خودرو نیز توسط کارشناسان با تجربه اداره آگاهی بررسی خواهد شد تا هیچ نقصی از دید خریدار و کارشناسان چیتگر پنهان نماند. پس از تایید کارشناسان مرکز چیتگر و توافق نهایی طرفین معامله، پیش‌نویس قولنامه به «قولنامه رسمی» تبدیل خواهد شد.

پس از این مرحله بنابر پیشنهاد مشاورین مرکز خرید و فروش خودرو چیتگر بهتر است تنها مبلغی بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان به عنوان بیعانه توسط خریدار به فروشنده پرداخت گردد. از آنجایی که پردیس خودرو چیتگر تنها در روزهای جمعه فعالیت دارد، خریدار و فروشنده برای انجام مراحل اداری و ثبتی معامله خود، باید طبق قرار از پیش تعیین شده در یک روز کاری دیگر به مرکز خرید و فروش خودرو چیتگر مراجعه کنند. به همین منظور پس از قولنامه، خودرو مورد نظر در پارکینگ مرکز باقی خواهد ماند و با هماهنگی مسئولین مربوطه یک قبض برای خریدار و قبض دیگری برای فروشنده صادر می‌گردد که اصطلاحا به این عمل «دو قبضه کردن خودرو» گفته می‌شود.

با مراجعه مجدد خریدار و فروشنده در اولین روز کاری، پس از تحویل هر دو قبض می‌توانند با در دست داشتن مدارک لازم به «مرکز تعویض پلاک خودرو چیتگر» مراجعه کرده و برای تعویض پلاک خودروی خریداری شده اقدام نمایند. پس از تعویض پلاک بهتر است خریدار و فروشنده بلافاصله به دفاتر ثبت اسناد رسمی مراجعه کرده و جهت تنظیم سند رسمی خودرو مورد معامله اقدام نمایند تا از انجام یک معامله سریع، امن و آسان در پردیس خودرو چیتگر لذت ببرند.

توصیه‌های کارشناسان مرکز خرید و فروش خودرو چیتگر

با توجه به این که افراد فراوانی برای انجام خرید و فروش خودرو به این مرکز مراجعه می‌کنند، حجم معاملات خودرو در سطح بالایی قرار دارد. از همین رو ممکن است در میان خریداران یا فروشندگان واقعی افرادی نیز به قصد سودجویی یا سرقت وارد این مرکز شده باشند. برای جلوگیری از فعالیت‌های چنین افرادی مشاوران چیتگر به تمامی شما مراجعه کنندگان گرامی پیشنهاد می‌کند تا حتما به موارد زیر عمل نمایید:

  1. به منظور بهره مندی از پشتیبانی قانونی مرکز خودرو چیتگر و جلوگیری از کلاهبرداری، برای انجام معاملات از تنظیم قولنامه‌های دستی خودداری کرده و تنها از قولنامه‌ای که از توسط کارشناسان چیتگر تنظیم می‌گردد استفاده نمایید.
  2. پیش از انتخاب و تایید نهایی خودرو مورد نظر، حتما به کمک کارشناسان خودرو چیتگر از وضعیت فنی، ظاهری و اصالت خودرو مطلع شوید.
  3. از معامله با خریداران یا فروشندگانی که اصرار دارند تا برای انجام سریع‌تر روند خرید و فروش خودرو از مرکز خارج شوند، جدا خودداری کنید.
  4. به منظور جلوگیری از هرگونه کلاهبرداری بهتر است که پیش از نهایی شدن معامله و اطمینان از سلامت خودرو یا اصالت مدارک از پرداخت هرگونه وجه به فروشنده خودرو خودداری نمایید.
  5. گرچه کارشناسان پردیس خودرو چیتگر از لباس‌های فرم مخصوص مجموعه استفاده می‌نمایند، اما ممکن است برخی از افراد سودجو بخواهند خود را به عنوان کارشناس مجموعه معرفی کرده و در ازای انجام کارشناسی سعی در اخذ مبالغ هنگفت از فروشندگان خودرو نمایند. در نظر داشته باشید که در تمامی روزهای فعالیت مرکز خرید و فروش خودرو چیتگر، عوامل نیروی انتظامی و پلیس راهور به طور گسترده در مجموعه حضور دارند و بوسیله این عوامل شما می‌توانید از هرگونه سودجویی چنین افرادی جلوگیری کنید.
  6. بر اساس نظر کارشناسان چیتگر بهتر است که ۸۰ درصد مبلغ خودرو مورد معامله هنگام تعویض پلاک و بیست درصد باقی مانده را پس از انتقال سند خودرو به نام خریدار در دفترخانه پرداخت گردد.
  7. هیچکس نمی‌تواند بدون بدون داشتن وکالتنامه، خودرو شخص دیگری را به فروش برساند؛ بنابراین هنگام معامله خودرو اگر فروشنده وکالت نامه فروش دارد حتما تاریخ، مشخصات خودرو و مشخصات شخص را بررسی نمایید.