مطمئنا شما هم این روزها نام کورونا ویروس یا همان کووید-19 را شنیده‌اید. این ویروس که خاستگاه آن به کشور چین بازمی‌گردد، چند وقتی است که به کشور ما نیز وارد شده است. کورونا پس از ورود به هر کشور، علاوه‌بر تمامی پیامدهای ناگوار خود، ضربات سنگینی نیز به اقتصاد کشورها وارد کرده و تبادلات مالی و شاخص‌های بازار را تحت تأثیر قرار می‌دهد. در این بین کشو ما نیز از این قاعده مستثنی نبوده و ورود کرونا به کشور عزیزمان توانسته در کنار خسارات جانی، مشکلات مالی فراوانی را نیز به وجود آورد.

یکی از بازارهایی که این روزها کرونا توانسته تأثیر بسزایی در کاهش قیمت و تقاضای آن داشته باشد، بازار خودرو است. در ادامه با پردیس خودرو چیتگر همراه باشید تا تحلیلی داشته باشیم بر تأثیر کرونا روی بازار خودرو کشور.

کورونا و بازار خودرو

کورونا و بازار خودرو

بازار خودرو کشور این روزها با ریزش قیمت‌ مواجه شده است؛ همچنین علاوه‌بر قیمت، تقاضا نیز برای خرید یا فروش خودرو به‌ شدت کاهش یافته و کمتر کسی این روزها به انجام معاملات خودرویی تمایل دارد؛ البته هرچند قیمت‌ها در حال کاهشی شدن هستند، اما هنوز هم به عقیده فعالان بازار قیمت‌ها نسبت‌ به ارزش واقعی خودروها بسیار بالاتر بوده و به‌هیچ‌عنوان برای خریداران ترغیب کننده نخواهد بود.

تا پیش از این و طی سال‌های گذشته، بازار شب عید خودروسازان بسیار پررونق بوده و نسبت‌ به سایر روزهای سال معاملات بیشتری در این روزها صورت می‌گرفت. این اتفاق حتی در سال گذشته نیز با وجود افزایش غیرقابل تصور قیمت‌ها رخ داد، اما امسال متاسفانه شاهد رکودی بی‌سابقه هستیم و علت اصلی این اتفاق نیز افزایش بیش از پیش قیمت‌ها در کنار شیوع گسترده بیماری کرونا اعلام شده است.

پیش از این به دلیل خروج ایران از FATF (گروه ویژه اقدام مالی) و شوک ارزی وارده از جانب آن به بازار خودرو، با افزایش قیمت نسبتا شدیدی مواجه بودیم و درصد بالایی از خریداران خودرو در بازار شب عید از خرید خود منصرف شدند. حتی کاهش اخیر قیمت خودروها نیز نتوانست قیمت‌ها را به حالت تعادل برساند و قیمت‌ها همچنان بسیار غیرواقعی به‌نظر می‌رسند؛ نبود مشتری در بازار شب عید خود به تنهایی می‌تواند گواه کاملی برای این ادعا باشد.

چه بر سر بازار شب عید خودرو آمده است؟

بازار شب عید خودرو

امسال برخلاف سال‌های گذشته بازار شب عید خودروسازان به ‌شدت از رونق افتاده است و کمتر کسی در وضعیت فعلی کشور و با وجود شیوع بی‌سابقه ویروس کرونا تمایل به خرید و یا حتی فروش خودرو دارد. نکته دیگری که باید در خصوص بازار شب عید خودروسازان به آن توجه کرد، کاهش قابل توجه عرضه و تعطیلی واحدهای تولیدی خودرو و قطعات مرتبط با آن برای جلوگیری از شیوع ویروس کروناست. به ‌عبارت ‌دیگر کرونا ویروس نه ‌تنها پای خریداران را از بازار خودرو بریده، بلکه تولیدکنندگان را نیز از تولید انداخته است.

در این شرایط تأمین قطعات خودروهای تولیدی به‌ سختی صورت می‌پذیرد و دور از انتظار نیست که خطوط تولیدی خودروسازان به‌ صورت موقت متوقف شود و یا تعداد بی‌شماری از خودروها به ‌صورت نیمه‌کاره تولید شده و منتظر تأمین قطعه بمانند؛ البته این احتمال تنها برای ایران مطرح نیست و سایر کشورهای دنیا نیز با این مشکلات به‌صورت جدی مواجه‌اند.

نباید این نکته را هم نادیده گرفت که بسیاری از قطعات خودروها در کشور اصلی شیوع‌دهنده ویروس کرونا یعنی چین تولید می‌شوند. در کشور ما بسیاری از قطعات های‌تک (قطعاتی با فناوری ساخت بالا یا High Tech) تولیدی این کشور بوده و به‌علاوه نیاز شرکت‌های قطعه‌ساز به مواد اولیه و بخشی از قطعات مورد استفاده آن‌ها نیز از مسیر واردات چین تأمین می‌شوند.

در این شرایط کاملا قابل پیش‌بینی است که رکود تورمی بازار خودرو را فراگیرد. درواقع درست است که با کاهش قدرت خرید مردم تقاضا کاهش پیدا می‌کند (همان‌طور که در عمل نیز شاهد این اتفاق هستیم)، اما این کاهش تقاضا نمی‌تواند قیمت‌ها را به حالت تعادل برساند و حتی با وجود کاهش نسبی قیمت‌ها نیز همچنان بهای خودروها بسیار بالاتر از حد انتظار است و خریداران به سمت خرید خودرو تمایل ندارند؛ البته که این رکود تورمی در آینده تنها شامل بازار خودرو نخواهد شد و سایر بازارها را هم درگیر خواهد کرد.

کلام آخر

به نظر می‌رسد که در صورت ادامه یافتن وضعیت فعلی و تعطیلی هرچه بیشتر واحدهای تولیدی، صنعت خودروسازی کشورمان ضربه بی‌سابقه‌ای از این بیماری ویروسی ناشناخته خواهد خورد. به‌ همین جهت شدیدا توصیه می‌شود برای جلوگیری از شیوع بیش از پیش این بیماری خطرناک و همچنین کاهش آسیب‌های وارده به اقتصاد کشورمان، مردم عزیز توصیه‌های ایمنی را جدی‌ گرفته و مراقبت‌های لازم را انجام دهند تا هرچه سریع‌تر این طوفان بلا و بیماری از کشورمان عبور کرده و همه‌چیز به روال سابق خود بازگردد.